Nasza Firma

Strycharz Audyt Finanse - Kancelaria Biegłego Rewidenta jest dynamicznie rozwijającą się Firmą, której celem jest kompleksowe świadczenie usług z zakresu audytu, rachunkowości i finansów. W wyniku wieloletniego doświadczenia oraz stałego poszerzania wiedzy, zapewniamy naszym Klientom wysokiej jakości usługi oraz poczucie bezpieczeństwa.
Nasze usługi kierujemy zarówno do małych, średnich, jak i dużych podmiotów, w różnych fazach rozwoju. Współpracę z nami podejmują zarówno spółki nowopowstałe, jak i podmioty o ugruntowanej pozycji rynkowej, notowane na giełdzie.Współpracujemy z biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi, specjalistami ds. finansów oraz z radcami prawnymi i informatykami. Podejmując współpracę z nami, otrzymują Państwo wsparcie wszystkich specjalistów.
Zakres działalności Firmy wynika z ustawy z 7 maja 2009 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.

Sławomir Strycharz - założyciel Firmy - biegły rewident o numerze ewidencyjnym 11985 w Krajowym Rejestrze Biegłych Rewidentów, certyfikowany księgowy - upr. Min. Finansów nr 4519/2003. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w dwóch specjalnościach: funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw oraz rachunkowość. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.
 
Od 2007 r. prowadzi własną Kancelarię Biegłego Rewidenta pod nazwą Strycharz Audyt Finanse z siedzibą w Nowym Targu uprawnioną do badania sprawozdań finansowych. Uczestnik wielu projektów z zakresu badań sprawozdań finansowych, badań due dilligence, projektów dotacyjnych, analiz i ekspertyz ekonomiczno – rachunkowych, wycen i budżetowania. Specjalista w zakresie ładu korporacyjnego oraz specyficznych przepisów w zakresie funkcjonowania spółek giełdowych. Stosuje w praktyce prawo podatkowe, w szczególności w zakresie podatku dochodowego oraz cen transferowych.
 
Od listopada 2011 r do nadal dyrektor finansowy i główny księgowy w Grupie Kapitałowej WOJAS S.A. – spółce giełdowej. Od 2015 r. członek w Radach Nadzorczych Spółek: "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. oraz SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. W okresie 2010 -  2011 był członkiem w Radach Nadzorczych spółek giełdowych: GINO ROSSI S.A. i WOJAS S.A.  W okresie 2011  - 2012 członek Rady Nadzorczej w SIMPLE CREATIVE PRODUCTS S.A.
 
Pracę zawodową rozpoczął w 2000 roku w niedużej polskiej firmie zajmującej się eksportem, jako główny księgowy. Dalsze doświadczenie zawodowe z zakresu księgowości i podatków zdobywał w latach 2001-2004 w firmie rachunkowej FK Akcept Kazimierz Biernacki w Krakowie. W latach 2004-2005 zatrudniony był w  hotelu Sympozjum sp. z o.o. w Krakowie na stanowisku główny księgowy, główny specjalista ds. kadrowo- płacowych, a także w tym okresie pełnił funkcję samodzielnego specjalisty ds. finansowo- księgowych w firmie TVN 24 sp. z o.o. o/Kraków. Po przeprowadzce w 2005 r. na Podhale podjął pracę w PEC Geotermia Podhalańska S.A. w Zakopanem, na stanowisku zastępcy, a następnie głównego księgowego – do 2007 r.